Pomůžeme Vám splnit i ty nejodvážnější cíle

Krátce o studiu Cíl

Programy pro sportovce

Naše cesta k Vašemu cíli

Pokud se rozhodnete pro spolupráci s námi, nečekejte žádné super revoluční postupy ani zázračné metody, které by splnili Vaše cíle za pár týdnů a navíc bez úsilí.

Neznamená to ale, že nesledujeme nové trendy a nepoužíváme nejnovější poznatky v oblasti lidské výživy. Chceme jenom zdůraznit, že základní principy fungování lidského organismu není možné přelstít ani obejít. Základem našeho případného vztahu musí být naprostá důvěra a my Vám určitě nechceme něco falešně slibovat.

Základem naší práce s Vámi je vždy detailní bilance příjmu a výdeje energie doplněná o zastoupení základních živin ve Vašem jídelníčku. Jistě sami uznáte, že není možné zbavit se přebytečných zásob energie (uložených v tuku) ve chvíli, kdy náš příjem energie ve stravě je dlouhodobě vyšší než její výdej. Funguje to i naopak. Pokud chci nabrat svalovou hmotu, musím nutně přijímat více energie v potravě, než kolik jí vydám. Zvýšit pouze příjem bílkovin prostě nestačí.  Naše tělo dokáže bílkoviny využít jako energetický zdroj ve chvíli, kdy nemá po ruce nějaký vhodnější. Odbourávání (spalování) bílkovin navíc zatěžuje játra a ledviny.

Příprava nového stravovacího režimu musí být vždy úzce spojena s přípravou režimu pohybového. A už jsme zase u té energetické bilance. Není ovšem pohyb jako pohyb a zde je potřeba zvolit vhodné aktivity v souladu s Vašimi možnostmi (fyzickými, časovými atd.).

Při spolupráci se sportovci stavíme na stejném základě, ale přidáváme do diagnostiky ještě krevní rozbor a jdeme hlouběji do detailů. Ve sportu je bez kvalitní diagnostiky často velmi obtížné najít důvody únavy nebo poklesu výkonnosti. Zvyšování tréninkových dávek často nepomůže a je spíš kontraproduktivní. Je proto velmi důležité skloubit stravovací režim s tréninkovým plánem a dát tělu potřené živiny v optimálním množství. U sportovců proto klademe mnohem větší důraz i na zastoupení minerálů, vitamínů, esenciálních aminokyselin atd.

No a pak je tu všemocná psychika. Nehodláme předstírat, že bychom dokázali vyspravit i Vaše psychické problémy. To skutečně neumíme. Je ale nutné porozumět tomu, v jaké psychické pohodě jste a jak to případně ovlivňuje Vaše stravování a celkové fungování Vašeho organismu. Někdy stačí víc pohybu a režimové změny, někdy je prostě lepší místo výživy začít nejdříve s psychologem. I v této oblasti ale před Vámi nebudeme nijak mlžit. Nemá totiž cenu nechat si opravit auto u zubaře nebo zuby v autoservisu. Tomu rozumí asi každý, ale v otázkách výživy se někdy skutečný problém objeví až po čase.

 Ve finále této části chci zdůraznit, že náš servis staví vždy na těchto principech. No a jestli Vám to dává smysl, spojte se s námi a během vstupního pohovoru si všechno ostatní vysvětlíme osobně.

výživa pro sportovce, posilování, růst svalů
Sportovní a redukční výživa, Studio Cíl, o nás

S kým budete spolupracovat?

Ti, kdo se prokousali až sem jsou zjevně zdatní čtenáři a zaslouží si bonus v podobě mého osobního příběhu. Nebojte se, stránka nezaznamenává, kdo dočetl až do konce 😊.

Jmenuji se Pepa Jindřich a ve svých téměř padesáti letech jsem opustil bezpečné vody korporátní společnosti a pustil se do podnikání v oblasti lidské výživy.

Můj život řídí tři velké vášně. Láska k cukrovinkám (ano, mluvíme tady o bílém jedu nebo sladkém zabijákovi, tedy cukru), láska ke sportu (především k cyklistice) a láska k chemii (hlavně té potravinářské).

Díky sportu jsem nikdy neměl problémy s váhou, přestože můj účet za sladkosti je mírně řečeno nadprůměrný. Věnoval jsem se především silniční cyklistice a v 90. letech jsem se potkával na závodech i s dnešními televizními cyklistickými experty Tomášem Konečným, René Andrlem nebo Petrem Benčíkem. Musím ale jedním dechem přiznat, že tyhle legendy českého pelotonu si pamatuji hlavně zezadu 😊. Po skončení cyklistické kariéry jsem se začal jako „hobík“ věnovat běhání od 10 km po maraton. Běhání je od té doby důležitou součástí mého života a běžecké boty obouvám minimálně 3 x týdně.

Moje vášeň pro chemii mi dala možnost vystudovat potravinářskou a biochemickou fakultu na VŠCHT v Praze a přivedla mě k vývoji cukrovinek ve firmě Mars (později Mars Wrigley), kde jsem strávil 23 let. Byla to doba dost dlouhá na to, abych se naučil maximum o potravinářských surovinách, výrobních technologiích a také o vlivu surovin i hotových potravin na lidský organismus.

Po tomto úvodu už není těžké pochopit, že lidská výživa obecně a samozřejmě výživa sportovců je pro mě neskutečně přitažlivá oblast a rok 2022 je tím zlomem, kdy se z dlouholetého „maxi koníčka“ stane povolání. Já věřím tomu, že poctivá a kvalitní práce je základem úspěchu v jakémkoliv oboru a budu se téhle zásady držet i při spolupráci s Vámi, mými klienty.

Tak výživě na míru zdar!

Pepa Jindřich

Začněte s námi ještě dnes

Kontakt

Studio CÍL

Dům Radost (8. patro)

Nám. Winstona Churchilla 1800/2

Praha 3

13000

Česká republika

Sledujte nás